444 27 39

Genel Müdürün Önsözü

SINAV KOLEJİ

Sayın Velimiz;

Ankara’da küçük bir adımla başlayan ilk adım bugün ülkemizde ciddi bir gelecek tasarımının, geniş ölçekli bir vizyonun bütün kararlara ve çalışmalara eşlik ettiği bu süreçte yayınları, dershaneleri, kursları, okullarıyla Türkiye’nin en büyük eğitim zincirine dönüştü. Örnek bir kurum olarak saygın bir marka haline gelen Sınav Eğitim Kurumları Antalya da 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılı içinde hizmete başladı.

Seçkin kadrosu, özverili çalışmaları ile 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılında Antalya’da hedeflerini büyük planlayan nitelikli yayınları, etkin ders ve başarı takip sistemi ile farklı eğitim anlayışlarını getiren bir kurum olmuştur.

20 yılı aşkın süreç içinde, Atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda çağdaş bir eğitim anlayışı içinde hareken eden Sınav Eğitim Kurumları ülkemize yakışır nitelikte fiziki yapısı, yüksek teknoloji imkânlarıyla uluslararası standartlarda bir kurum olarak Antalya’da kurulmuştur.

250’ye yakın dershanesi, yüzlerce bayisi, binlerce çalışanıyla Türkiye’nin yaygınlığı en yüksek, en büyük ve güvenilir eğitim kurumlarından biri olan Sınav Eğitim Kurumları; kaliteli ve kapsamlı yayınları, seçkin eğitimcilerden oluşan nitelikli kadrosu, özgün bir sistematiğe ve planlamaya sahip yönetim anlayışı, özveriyle ve yeniliklere açık bir anlayışla çalışan okulları her yıl yüz binlerce gencimizi geleceğe hazırlamaktadır.

Sınav Eğitim Kurumları, abonelik sistemiyle de yüz binlerce kişiye ulaşmaktadır. Ülke genelindeki dağıtım ağı ve yüzlerce bayisiyle dershane öğrencisi olmayan binlerce gencimizin sınavlara hazırlanmasına katkıda bulunmaktadır.

Yayınları ve dershaneleri ile ulusal marka haline gelen Sınav Eğitim Kurumları, Türkiye’ye seçkin kurumlar kazandırma çalışmalarına hız vermiş ve 20 yıllık eğitim deneyimini aktarmak üzere okullaşma süreci başlatmıştır.
Okul ve dershane sisteminin birlikte yürütüldüğü programlar ile öğrencilerimizin hedeflerine ulaştığı “SINAV DERGİSİ DERSHANELERİ ”programı okulumuzda uygulanacağı için öğrencilerimizin dershaneye ve özel derslere ihtiyacı kalmayacaktır. Eğim ve Öğretim sürecimiz içinde sınavnet.k12 sistemi ve cito
ile siz sayın velilerimiz de takip imkanı bulabileceksiniz.

Sınav Koleji, yoğun bir çabanın ve emeğin ürünü olarak ortaya çıkmıştır. Yurt içinde ve dışında köklü eğitim kurumları ziyaret edilmiş, fizikî yapıları ve eğitim sistemleri incelenmiş, yüzlerce eğitimciden de görüş alınmıştır. Okulumuzun mimarî yapısı, eğitim sistemi, programları dâhil tüm konsepti, konunun uzmanları ve akademisyenlere danışılarak oluşturulmuştur. Alanında uzman bilim insanı, ünlü isimler yıl içinde sizlerle ve öğrencilerimiz ile buluşarak eğitim sistemi içinde gelişmeleri sizlere aktaracaklar.

Sınav Koleji, Antalya’nın merkezi bölgelerinden birinde yaklaşık 1200 Metrekarelik büyük bir eğitim kompleksi olarak tasarlanmış; bütün mekânların ferah ve geniş olmasına dikkat edilmiştir. Dersler geniş, ferah, şeffaf ve teknolojik donanımlı sınıflarda işlenecektir.Sınıflar, kapılar, pencereler, tahtalar, koridorlar, salonlar ve etkinlik alanları mevzuatın gerektirdiği ölçülerin neredeyse iki katı büyüklüğünde yapılmıştır. Sınav Kolejinin inşasında birinci sınıf malzemeler kullanılmış ve tüm bina yüksek teknolojiyle donatılmıştır. Böyle bir mekânda, böyle bir ortamda eğitime büyük bir avantajla başlayan öğrenciler kuşkusuz geniş
bir ufka ve gelecek tasarımına sahip olacak, büyük başarılara imza atacaklardır. Okula her gün keyifle gelen öğrencilerimiz, donanımlı laboratuvarlar ile her kademede yaparak ve yaşayarak öğrenmeleri hedef alınmıştır.
Her öğrencimizin güne sabah kahvaltısı ile başlayarak, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı ile dengeli beslenmesini planladık. Sanat okullarını aratmayan alt yapı ve uzman kadrosu ile öğrencilerimizin sanat eğitimleri planlanmıştır. Açık ve kapalı spor mekanları ile spor etkinliklerinde iddialı hedeflerimizle öğrencilerimizin sağlıklı gelişimleri planlanmıştır.

Kapsamlı bilim atölyeleri ile öğrencilerimiz öğrenmeyi zevkle yaşayacak eğitimdeki farklı yaklaşımları hayatlarına uyarlayarak yarının üretken, saygın bireyleri arasında olma imkânını kazanacaklardır. Ülkemize donanımlı, karakterli, meslek hayatlarında ve sosyal yaşamlarında başarılı, bireyler yetiştirmeyi hedefleyen uzman kadromuz ile Antalya Sınav Koleji 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılına hazırdır.
Sınav Koleji, anaokulundan itibaren yoğun İngilizce programı ”THE LANGUAGE SCHOOL” yapılanması ve ULUSAL AJANS ve UNESCO (MUN) gibi kurumlarla yapılan uluslararası projeler içinde geleceğin özgüveni yüksek, ufku geniş, vizyon sahibi “dünya vatandaşı” seçkin bireylerini yetiştirmeyi
hedeflemektedir.

VİZYONUMUZ VE MİSYONUMUZ

Atatürk ilke ve devrimlerini benimsemiş, ulusal değerlere sahip, demokrasiye yürekten inanan, insan haklarına ve çevreye duyarlı, kültürel ve kişisel farklılıklara hoşgörülü, dünya çapında, bilgiye ulaşabilecek becerilerle donanmış, hem yurdumuzda hem dünyada barış ve birlik amacına sahip öğrenciler yetiştirmek, sürekli mükemmeli aramak, ulusal ve uluslar arası eğitim sistemlerini ve programlarını yakından izlemek, sadece ulusal değil, uluslararası başarılara da imza atabilecek öğrenciler yetiştirmek ve topluma hizmet etmek, öğrencilerimizin, mutluluklarını ve güvenliklerini esas alarak, sınıfların dışındaki gerçek hayata donanımlı bir şekilde hazırlamaktır. Eğitim sistemini bütünüyle öğrenci merkezli olarak düzenlemek ve anaokulundan ilköğretimin sonuna kadar eğitimde tam öğrenme modelini uygulamak, eğitimi çağdaş öğretim teknolojisi ile donatıp güçlendirmek, teknolojiyi kullanmayı yaşam biçimi haline getirmek, ekip çalışmasına önem veren, iletişimi güçlü, yeteneklerinin farkında, iyi bir yurttaş olmaya özen gösteren bireyler yetiştirmek, okuyan, araştıran, evrensel ve bilimsel düşünen, kendini daima yenileyen, hobilerini geliştiren öğrenciler yetiştirmek, eğitim ortamını, bireyin yaparak – yaşayarak öğrenmesini geliştirecek şekilde düzenlemektir.
Siz sayın velilerimiz ve öğrencilerimiz ile çıkacağımız yolculuğumuzdaki tüm çalışmalarımızı tamamlamış bulunmaktayız. Uzman ekibimiz ile oluşturduğumuz çalışma takvimini sizlerle paylaşmaktan gurur duyarız.

Başarılı ve sağlıklı günler dilerim.

Ümit YAPAR
GENEL MÜDÜR